Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voříšek a Border kolie zazářili na soutěži stopařů

  • Albrechtice,

Na konci října se na Karvinsku uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže a juniorů stopařů. Hlavním organizátorem byla Základní kynologická organizace Albrechtice u Českého Těšína.

Během dvoudenní soutěže byly stopy kladeny 29 soutěžícím v různých lokalitách. Jednou z nich byla albrechtické Červenky. Na vše dohlíželi zkušení rozhodčí, kteří hodnotili hlavně čistotu práce na stopě.

Vladimír Košťál, rozhodčí: „Jak psovod uvádí pejska na nášlap, tzn. na začátek té stopy, jak pes pracuje čistě, nebo vyhledává stopu v nějakých kolečkách, ověřuje si a jestli nalézá předměty. Jakým způsobem označuje. Takový klasický způsob označování předmětu j, že pejsek nalezne předmět, označí vleže a čeká do příchodu psovoda. Ten pak toto oznámí zvednutím ruky a pak pejska znovu uvádí do stopy a pokračuje.“

Přestože bylo letos v soutěži nejvíce zastoupeno plemeno německého ovčáka, v kategorii mládež byla nejlepší borde kolie Indiana se psovodom Karolínou Hylákovou.

Karolína Hyláková, vítězka kategorie Mládež: „Já jsem to začala dělat, když se kynologii začala zabývat i moje maminka. Chytlo mě to, začalo se mi to líbit a zůstala jsem u toho.“

V kategorii juniorů stopu nejlépe zvládnul tento voříšek. Jmenuje se Max a s Adélou Janeczkovou přijeli z Třince.

Adéla Janeczková, vítězka kategorie Junioři: „Má 7 let a trénuju ho od štěňátka 3krát až 4krát týdně.“

Základní kynologická organizace v Albrechticích u Českého Těšína má 10 členů, kteří se pravidelně schází minimálně dvakrát týdně a to v areálu Zámostí. Tím hlavním zaměřením je sportovní i služební kynologii.

Petr Šmejkal, ZKO Albrechtice u Českého Těšína: „Děláme různé kurzy pro veřejnost. Pejsci se na nich učí poslušnosti.“

Takovýto kurz má přibližně deset lekcí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy