Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Požár, evakuace i zastavený provoz! V Českém Těšíně zřejmě někdo podpálil zásobníky plynu u čerpací stanice

Od čtvrtečních brzkých ranních hodin zasahovali hasiči u požáru čerpací stanice v Českém Těšíně. Zásobníky plynu o celkové kapacitě 8 245 litrů hořely až do pátku, policie zadržela podezřelou osobu.

zdroj: YouTube/Videoportal

Deset hasičských jednotek se sjelo ve čtvrtek ráno do Českého Těšína. U čerpací stanice na Karvinské ulici totiž hořely zásobníky kapalného propan butanu. Každý měl objem 4 850 litrů LPG.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hoří dva spojené zásobníky, které chladíme třemi vodními proudy. Naplněny byly zhruba z 80 procent. Hasiči jsou od nich minimálně 50 metrů, je vymezena nebezpečná zóna."

Požár byl ohlášen po 4 hodině ráno, dočasně zastavil vlakovou dopravu a také uzavřel Karvinskou ulici. Hasiči a policisté evakuovali z blízké firmy a zemědělského objektu téměř sedm desítek lidí. Nikdo nebyl zraněn, hasiči provádějí řízené ochlazování, které bude trvat minimálně do 12:00, hořící plynové nádrže tak budou muset úplně vyhořet, uhasit je nejde. Po celou dobu bude také uzavřena karvinská ulice.

Karolína Bělunková, policejní mluvčí: "S ohledem k nastalé situaci proběhla evakuace osob i z přilehlých objektů. Bylo jich evakuováno na několik desítek. S ohledem k dodržení bezpečnosti byla uzavřena ulice Karvinská a provádí se odklon dopravy."

Podle informací televize Polar zásobníky pravděpodobně někdo zapálil. Mělo by se jednat o 21letého mladíka, kterého už policie zadržela.

Karolína Bělunková, policejní mluvčí: "V této souvislosti byla zadržena jedna osoba, se kterou jsou nyní prováděny procesní úkony. Karvinští kriminalisté ve věci zahájily úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu “obecné ohrožení“ s trestní sazbou od tří do osmi let."

Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 2 miliony korun. 

Požár byl uhašen po 23 hodinách

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: První zásobník uhasl už ve čtvrtek odpoledne, druhý dál pomalu dohoříval s minimálním tlakem úzkého sloupce plamenů a bez nutnosti dalšího ochlazování vodou. Hasiči pomocí termokamery pravidelně kontrolovali jeho teplotu i během noci. Do čtvrtečního večera bylo na hašení, a především ochlazování použito více než 1000 m3 vody. Po uhašení druhého zásobníku (kolem pátečních 2:00 hodin) hasiči asi hodinu oba dochlazovali. Jejich zásah tak trval přes 23 hodin. Jsou teď připraveny na zkoumání vyšetřovateli HZS Moravskoslezského kraje a zástupci Policie ČR.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy