Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín stále pomáhá s registrací seniorů k očkování

Senioři v Českém Těšíně, kteří nemají přístup k internetu a mají zájem o očkování proti covidu, mohou využít službu města.

Pracovnice odboru sociálního pomáhají všem zájemcům s registrací do centrálního rezervačního systému od doby, kdy byla spuštěna.

Jana Rodáková, vedoucí Odboru sociálního města Český Těšín: “Situace se vyvíjí tak, jak se vyvíjí, takže my pružně reagujeme a tu pomoc rozšiřujeme o aktuální opatření, tím, že vznikla potřeba pomoci s registrací, tak jsme krizovou linku rozšířili i o tuto možnost."

Po zavolání na krizovou linku si úřednice zaznamenají telefonní číslo seniorů a volají jim zpět.

Jana Rodáková, vedoucí Odboru sociálního města Český Těšín: "Řešíme, kde klient bydlí, zda-li souhlasí s tím, aby ta registrace proběhla u něho v domácím prostředí, případně to realizujeme telefonicky. Dá se využít i možnost osobní registrace, tzn., že přicházejí k nám."

Pro seniory žijící v domově na ulici Sokolovská bylo zajištěno hromadné očkování prostřednictvím mobilního týmu.

Kateřina Pindejová, ředitelka Centra sociálních služeb Český Těšín: "My po domluvě s MSK jsme si objednali mobilní tým, tím pádem se k nám očkování dostalo dříve než by šlo přes našeho praktického lékaře. Očkování probíhalo tak, že přijel lékař a dvě sestry z nemocnice Třinec Sosna."

Celkem bylo naočkováno 60 uživatelů centra sociálních služeb a 20 zaměstnanců.

Kateřina Pindejová, ředitelka Centra sociálních služeb Český Těšín: "Probíhalo bez bolesti, druhý den nebyly žádné zvláštní příznaky, trochu únava, trochu bolí ruka a to je všechno."

Seniory v Českém Těšíně očkují praktičtí lékaři nebo mohou využít očkovacích center v Karviné nebo Třinci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy