Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šikmý kostel v podání polské scény Těšínského divadla

Polská scéna Těšínského divadla si pro milovníky divadelních představení připravila dramatizaci románu Šikmý kostel Karin Lednické.

Radovan Lipus, režisér: "My se pohybujeme v prostoru prvního dílu toho Šikmého kostela, končíme někdy v roce 1920. Je tady větší důraz na to Karvinsko, není tam tolik té Ostravy. Ta práce pro mě byla velmi náročná, ale hezká a složitá v tom, že pro mě to byla první zkušenost s režírováním čistě polského souboru."

Roli Julky si zahrála Barbara Szotek- Stonawski.

Barbara Szotek- Stonawski, divadelní herečka: “Moc mě těší, že jsem mohla hrát Julku, doufám, že se to divákům bude líbit. Nemám takový charakter jako Julka, je velmi odvážná. Musela jsem v sobě najít stejné prvky povahy jako má ona. Většinu jsem měla, ale některé jsem musela dlouho hledat, byl to pěkný zážitek."

Na scénáři aktivně spolupracovala i sama autorka románu Šikmý kostel, Karin Lednická.

Karin Lednická, autorka románu Šikmý kostel: “Já si velice vážím toho, že se ztvárnění ujali právě Radovan Lipus a Renata Putzlacher a velmi mě těší, že jsem byla přizvána ke spolupráci, že jsem se mohla vyjadřovat jak k dramatizaci, tak jsem byla přizvána i na zkoušky. Mám ohromnou radost z toho, že půl roku na den přesně po české premiéře v divadle Petra Bezruče se chystá premiéra na polské scéně, v polském jazyce. mě to přijde jako vysněné vyústění mojí literární práce."

Šikmý kostel v divadelní podobě budou moci vidět diváci postupně i v dalších městech regionu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy