ADRA opět pomohla chudým ukrajinským dětem

  • 28. dubna 2016,
  • 12:37,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Desítky pytlů s ošacením, pomůcky do školy, či pingpongový stůl. S takovou humanitární pomocí vyrazila havířovská ADRA i s naším štábem do ukrajinské mukačevské školy. Organizace by nemohla tamním dětem pomáhat, kdyby nebylo vás štědrých dárců.

Reklama

Na první pohled to vypadá, jako běžná výuka ve škole. S tím rozdílem, že mnohé tyto děti z mukačevské školy číslo 15 jsou sirotci, nebo pocházejí z těch nejchudších rodin. Havířovská ADRA škole začala pomáhat již před deseti lety. Pravidelně pro ně pořádá v létě tábory, vozí jim ošacení. Nejdůležitější je však pro děti zajištění stravy.

Marcela Holková, zástupce ADRY Havířov: “Díky dárcům, kteří přispívali na stravu pro děti, jsme byli schopni zařídit od září až do konce května každý den jedno teplé jídlo. A to je mnohdy jediné jídlo pro tyto děti”.

ADRA přijela na školu zrovna v době, kdy se žáci z prvních tříd loučili se svým prvním slabikářem. Pro své kamarády a rodiče si připravili krásné vystoupení.

Zhruba dvakrát ročně vozí ADRA do Mukačeva větší humanitární pomoc. Tentokárt na školu dovezla 900 kilo ošacení, ale také vybavení pro ruční práce ve školní dílně. Děti měly asi největší radost už z druhého pingpongového stolu, který jim ADRA dovezla.

Tolja, žák školy: “Jsme moc rádi, že máme stůl. Trénujeme a budeme trénovat ještě více. Nedávno jsme získali třetí místo v městské soutěži a rádi bychom dosáhli prvního místa”.

Škola si pomoci ADRY a zejména pak českých dárců nesmírně váží.

Jurij Holiš, ředitel školy: “Jsme velice rádi, že už jedenáctým rokem s ADROU spolupracujeme. Vždy nám pomůže. Doufáme, že tábor, na kterém jsme se dohodli, proběhne také skvěle.

ADRA nyní organizuje pro Mukačevo potravinovou sbírku a zvažuje, že by dětem vybudovala také nové hřiště.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu