Reklama

ADRA ocenila dobrovolníky z Karvinska

  • 7. prosince 2016,
  • 13:08,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Pátý prosinec je Mezinárodním dnem dobrovolníků. Právě k tomuto svátku uspořádala havířovská ADRA slavnostní galavečer, na kterém ocenila své nejzáslužnější dobrovolníky z Karvinska.

Reklama

Být dobrovolníkem znamená věnovat svůj volný čas člověku, který to potřebuje. Za touto jednoduchou definicí se však skrývá ale mnohem více. Dobrovolník je ten, který je mnohdy ochoten vyslyšet strasti a pocity druhých. Ať už u lůžka pacientů v nemocnicích, v domovech seniorů, či u dětí. ADRA si svých dobrovolníků za jejich práci váží a právě pro ně připravila slavnostní galavečer.

Hana Čadová, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Havířov: “V letošním roce se v našem dobrovolnickém centru zapojilo 387 dobrovolníků a vyzdvihnout někoho, to je velice těžké. Takže my jsme to letos k tomu Mezinárodnímu dni dobrovolníků, který se slaví pátého prosince, udělali tak, že jsme všem dobrovolníkům dali za úkol napsat svůj příběh.”

ADRA nakonec vybrala tři příběhy a tři dobrovolníky, které ocenila. Mezi nimi byla i paní Věra Gajdošíková. Když byl její syn nemocný, pomáhali mu lékaři a sestry. Po jeho smrti si uvědomila, že teď chce pomáhat ona.

Věra Gajdošíková, oceněná dobrovolnice: “Víte, mě se vždy lidé ptají, zda mě to naplňuje, jestli mi to něco dává. Já vždy odpovídám, že člověk nemůže dělat stále jen to, co ho naplňuje, ale že také musí dělat něco, co je pro druhé, že musí on dávat.”

Slavnostního večera se zúčastnilo mnoho hostů i zástupců měst, ve kterých ADRA působí. A jako v loňském roce, ani letos nechyběla módní přehlídka z ošacení, které lidé přinesli do sociálních šatníků a charitativních obchůdků.
Zuběnka s.r.o.
Karviná
od 68 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

VIVA Orlová, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu