Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za odvolanou ředitelku Santé orodovali zaměstnanci

  • Havířov,

Radní v Havířově odvolali ředitelku příspěvkové organizace Santé, které se stará o mentálně postižené. S tím ale nesouhlasí část zaměstnanců, kteří chtěli na zastupitelstvu rozhodnutí Rady zvrátit. Situace se poměrně vyhrotila.

Chceme znát přinejmenším důvody, proč jste odvolali ředitelku naší organizace Moniku Havlíčkovou. S tímto požadavkem přišli na jednání zastupitelstva v Havířově zaměstnanci Santé. Nevůle se zvedla ihned po tom, co o odvolání Rada města rozhodla na konci srpna.

Marek Záruba, vedoucí chráněného bydlení a stacionáře: “Když jsme se dověděli, že rada rozhodla o odvolání ředitelky, hned vznikly otázky mezi zaměstnanci z jakého důvodu. V naší organizaci jsme se nyní cítili v dobré atmosféře s dobrými podmínkami, v klidu jsme se mohli soustředit na naši práci”.

Pod tato slova se zaměstnanci i podepsali. Napjatá situace však vznikla, když náměstek primátorky přečetl jiný dopis, kde určití zaměstnanci tvrdili, že byli donuceni se odvolané ředitelky zastat.

Monika Havlíčková (KSČM), zastupitelka, odvolaná ředitelka Santé: “Já toto nehorázné obvinění absolutně odmítám, protože jsem nikoho nepřesvědčovala, s nikým jsem nemanipulovala. Jsem rozhodnuta podat trestní oznámení pro pomluvu”.

Vedení radnice nezveřejnilo, kdo dopis napsal, ani konkrétní důvody pro odvolání.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “Rada města odsouhlasila odvolání ředitelky Santé. Nějaké důvody k tomu byly, nicméně se nemusí uvádět důvody pro odvolání. Je to v pravomoci Rady města, která může jmenovat a odvolávat ředitele svých příspěvkových organizací”.

Na post ředitele Santé, zařízení pro mentálně postižené, je nyní vypsáno výběrové řízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy