Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově řeší problém s volně puštěnými psy

  • Havířov,

Na jednání zastupitelstva v Havířově zazněla ze strany občanů stížnost na to, že lidé nechávají volně pobíhat psy v okolí parku Na Nábřeží a Lučině. Strážníci se chtějí na majitele zvířat více zaměřit. Pejskaři však namítají, že právě okolí Lučiny je ideálním místem pro vyběhání psa.

Vyhláška stanoví jasně. Pes nesmí volně pobíhat bez vodítka a náhubku v místech, která nejsou pro volný pohyb zvířat vyhrazena. Okolí řeky Lučiny a parku Na Nábřeží v Havířově je každý den plné pejskařů, kteří zde chodí právě proto, aby se mohl pes vyběhat. To ale některým lidem vadí a stěžovali si na zasedání zastupitelstva.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “V dané chvíli tuto situaci řešíme dlouhodobě, opakovaně. Bohužel naše zákony jsou takové, že se nám lidé usmívají do obličeje. Oni zajdou za nejbližší strom a tam toho psa zase pustí. My pokud už je řešíme opakovaně, tak je postupujeme na magistrát, kde ty sankce mohou být větší”.

Někteří pejskaři opravdu riskují pokutu a psy budou mít i nadále na volno.

anketa, pejskaři:

“Pejsky budu pouštět. Ne ale na stezce. Na Lučině dole je klidně pustím. Moji psi nemají problém s poslušností a přiběhnou na povel”.

“Někde se ten pes vyběhat musí. Je to o policistech, aby měli cítění, kdy pokutu dát, a kdy ne”.

“Já si myslím, že na louce na Lučině, která ve své podstatě nepatří městu, ale státnímu fondu, tak pouštění psů není problém”.

S těmito názory nemůže městská policie souhlasit a společně s mysliveckou stráží se na pejskaře více zaměří.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail