Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud v Havířově potrestal muže za usmrcení čivavy

  • Havířov,

Havířovská pobočka Okresního soudu v Karviné už potrestala fotbalistu Karla Skoupého, který podle trestního návrhu vyhodil z okna ve druhém patře čivavu. Chtěl se tak pomstít své přítelkyni. Za to ho soud potrestal ročním vězením s 30ti měsíčním podmíněným odkladem.

V polovině srpna jsme vás informovali o otřesném případu týrání zvířete, které se odehrálo v Havířově. Z okna bytu ve druhém patře cihlového činžáku tam měl vyhodit havířovský fotbalista Karel Skoupý čivavu, kterou hlídali matce přítelkyně. Mělo jít o mstu. Před tím se totiž se svou přítelkyní pohádal. V rekordně krátké době vydal havířovský soud trestní příkaz a fotbalistu potrestal ročním trestem s 30 měsíční podmínkou.

Pavlína Jurášková, předsedkyně Okresního soudu v Karviné: “V případě, že bude podán odpor, ten trestní případ padá a bude probíhat normální hlavní líčení. Pokud nabude právní moci, tak je to rozhodnutí konečné.”

Na rozmyšlenou, jestli trest přijme, má Karel Skoupý 8 dní od doručení poštou. U případného hlavního líčení už není soudce vázán právní kvalifikací, ani trestem z vydaného trestního příkazu a může tedy rozhodnout zcela jinak. Podle majitelky čivavy je trest adekvátní.

Martina Římanová, majitelka usmrcené čivavy: “Potrestaný nějakým způsobem byl. Jsem ráda, že to mám černé na bílem, že toho psa zabil úmyslně, protože jeho tvrzení, že to bylo všechno omylem a náhodou jsem mu nevěřila. Jsem ráda, že se to prokázalo.”

Zda fotbalista trest přijme se nám nepodařilo zjistit. Po celou dobu vyšetřování se ale vymlouval, že šlo o nešťastnou náhodu. Byl také vyřazen z kádru fotbalistů Havířova a nyní hraje ve Vratimově. Součástí rozsudku je i uhrazení škody ve výši 4 a půl tisíce korun majitelce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy