Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířované volají po lepším zabezpečení křižovatky

  • Havířov,

Radnice v Havířově nechce čekat až dojde k tragédii ve frekventované křižovatce v centru města a proto vyvolá jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic. Jen během našeho natáčení došlo málem ke sražení chodce.

Jen během jednoho týdne došlo v této frekventované křižovatce v centru Havířova ke dvěma vážným dopravním nehodám. Jedna se stala v odpoledních hodinách, kdy opilá řidička nezvládla řízení a nabourala do semaforu přímo uprostřed ostrůvku na přechodu pro chodce. Jen zázrakem nedošlo ke zranění nebo usmrcení někoho z kolemjdoucích.

Ke druhé vážné nehodě došlo večer, kdy už je vypnuta světelná signalizace. Řidič autobusu nejspíš přehlédl chodkyni na přechodu a srazil ji. Žena utrpěla poranění hlavy.

anketa: obyvatelé Havířova:

“Já jsem šla poblíž, když se tady ta nehoda stala. Kdybych stála na chodníku, tak bych mohla dopadnout špatně. Myslím si, že by se to mělo zabezpečit”.

“Viděl jsem je dokonce a určitě by bylo dobré s tím něco udělat, protože při tom provozu, který tady je, nedivím se tomu”.

“Tady jde o bezpečnost. Někdo, straší člověk přehlédne, nejsou tak rychlí a je to hned”.

Trpělivost došla už i radnici, která chce vyvolat jednání s vlastníkem komunikace.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “Tam ten prostor u náměstí Republiky to je velký prostor, kde je hodně přechodů. Vyjíždí se z Dělnické ulice na hlavní, kde je šílený oblouk, kde to řidiči napálí velkou rychlostí a stojí tam na přechodu lidi. Chci ředitelství silic a dálnic pozvat do Havířova”.

Zda a jaké opatření Ředitelství silnic a dálnic na křižovatce provede, vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy