Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli havárii na horkovodu je část Havířova bez tepla

  • Havířov,

V neděli odpoledne došlo v Havířově k havárii na hlavním horkovodu. Celé město se ocitlo bez teplé vody a tepla. Do zhruba šesti set domácností se dodávky obnoví možná až ve středu.

Zatímco kvůli silnému větru byly v neděli tisíce domácností bez elektřiny, v Havířově byli lidé bez tepla a teplé vody. Mohl za to prasklý hlavní horkovod. Pára a voda se valily z potrubí v blízkosti železniční zastávky Havířov město. Do půlnoci se podařila dodávka částečně obnovit.

Radim Hanzel, ředitel Havířovské teplárenské společnosti: “V současné době je mírně omezena dodávka na ulicích Dlouhá třída, Mládežnická, Okrajová a máme v současné době odstaveny ulice Moskevská, Mánesova a 17. listopadu, kde společnost Veolia pracuje na odstranění poruchy”.

Bez tepla a teplé vody tak zůstává zhruba 600 domácností. Teplárenské společnosti se už podařilo lokalizovat, kde došlo k narušení potrubí.

Dalibor Šafran, náměstek Distribuce a služeb regionu, Veolia ČR: “Určitou komplikací pro provedení opravy je blízkost čerpací stanice pohonných hmot, kdy v případě potřeby provést opatření čerpací stanice, by se oprava mohla v krajním případě protáhnout do středy tohoto týdne”.

Teplárenská společnost upozorňuje, že i když došlo k velkému úniku vody, lidé se nemusí obávat, že by jim byla ztráta zaúčtována.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy