Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se pustili do čištění fasád obytných domů

  • Havířov,

Některé panelové domy v Havířově mají už tak špinavou fasádu, že se Městská realitní agentura rozhodla pro jejich speciální čištění. Po ošetření by měly domy zůstat čisté minimálně pět let.

Především prach, řasy, mech a plísně mohou za stav tohoto panelového domu v centru Havířova. Znečištění už je natolik silné, že se Městská realitní agentura rozhodla zavolat odborníky. Vyčištění jednoho takového panelového domu trvá zhruba čtyři dny.

Dušan Staněk, zástupce čistící firmy: “Na znečištěnou fasádu se nanese ekologicky-odbouratelná chemie, která zahubí organické nečistoty. Poté se organické nečistoty spláchnout teplou vodou a nechá se fasáda vyschnout. Na vyschlou fasádu se aplikuje impregnační nástřik, který zabraňuje růstu organických nečistot po dobu 60 měsíců”.

anketa, nájemník: “Chvála Bohu, že se to dá dohromady”.

Dům ve Studentské ulici nebude jediným, který se město rozhodlo od nečistot umýt. Nájemníci jsou vždy o provedení údržby domu informováni dopředu.

Simona Součková, tisková mluvčí společnosti MRA: “Co se týče omezení, tak lidé musí mít zavřená okna, ventilačky. Nesmí mít nic na parapetech. Když dojde k takovému vysokotlakému čištění, tak i ty nečistoty řemeslníci nájemníkům z oken spláchnou”.

Důkladné umytí fasády není levnou záležitostí. V tomto případě to bude zhruba 170 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy