Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově kritizují zpoplatnění parkoviště

  • Havířov,

V Havířově zpoplatnili parkování na náměstím Republiky. Lidé kteří bydlí v okolí, si začali ihned stěžovat, že nebudou mít kde zaparkovat. Řidičům se také nelíbí cena za hodinu stání.

Tato cedule, která nově upozorňuje na zpoplatnění parkování v centru Havířova, rozčílila ve středu jak řidiče, tak místní, kteří bydlí v okolních domech. Přitom radnice si myslela, že vyhrazená místa občané právě uvítají, jelikož se na náměstí Republiky nachází obchody a jiné instituce.

Jana Dybová, mluvčí havířovského magistrátu:“Město chce navýšit kapacitu parkovacích stání na krátká časová období pro obyvatelé města, kteří si do centra přijeli vyřídit své záležitosti”.

Místní lidé ale upozorňují, že už tak nemají mnohdy kde zaparkovat a musí často kroužit, než najdou místo.

anketa, obyvatelé Havířova:

“Místní nebudou mít kde parkovat, protože když to zpoplatnili, tak všichni budou stát tady před našimi domy a my jsme v ….., jak se říká”.

“Je to hloupé, protože je tu málo místa, hodně aut a ještě to zpoplatní, to je blbost”.

“Vyjadřovat se raději nebudu, protože se mi derou různé myšlenky. Pokud tady lidé chodí do banky, tak půl hodinu by mohli mít zdarma”.

Celkem je zpoplatněno 49 míst. Za hodinu stání zaplatí řidič dvacet korun.

Ladislav Kotula, odbor komunálních služeb: “Poběží to nyní prvních čtrnáct dní až tři týdny ve zkušebním režimu a potom vyhodnotíme obsazenost těchto parkovacích míst”.

Jinými slovy to znamená, že by mohlo dojít k různým úpravám?

“Samozřejmě, že může dojít k různým úpravám, ale to bude záležet na Radě města Havířova.”

Zvláštností je, že parkovací automat je napájen solární energií. Problémy s tímto systémem město neočekává.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy