Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cvičení hasičů na havířovském stadionu

  • Havířov,

Na zimním stadionu v Havířově se uskutečnilo cvičení profesionálních hasičů. Ti měli za úkol lokalizovat požár, který by mohl vzniknout například od pyrotechniky během hokejového utkání.

Na hokejová utkání chodí do Havířova i přes tři tisíce diváků. Neukáznění fanoušci si s sebou nosí i petardy. Pokud by v hale vznikl požár, je důležitý rychlý zásah a dodržování předem stanovených postupů.

Radomír Kácal, ředitel SSRZ Havířov: “Požár může vzniknout mnoha způsoby od závady na elektroinstalaci a může vzniknout také nedodržováním bezpečnostních předpisů při hokejových či jiných utkáních na víceúčelové hale. Může vzniknout nebezpeční ani ne tak zahoření, jako spíše dýchacích potíží, popřípadě udušení”.

Likvidace samotného požáru by hasičům zabrala asi jen pár minut. Odvětrání pak ale i několik hodin.

Pavel Budina, velitel HZS MSK Havířov: “Já myslím, že každé cvičení dává smysl, protože se prověří postupy, které se nejdříve učí teoreticky. Takhle si mají možnost osahat prakticky to, co je třeba u opravdového zásahu. To znamená, zvolit správné postupy, zorientovat se, udělat správě průzkum. Je to přínosem jak pro velitele, tak pro zasahující hasiče”.

Ve víceúčelové hale se prozatím nestal žádný vážný incident, při kterém by opravdu musel zasahovat záchranný integrovaný systém.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail