Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor na divočáky v okolí Havířova

  • Havířov,

Lidé v Havířově viděli u sídliště, kde si hrají i děti divočáky. Podle myslivců se ale jedná o plaché zvíře a pokud se necítí v ohrožení, nemá prý důvod zaútočit.

Do Pežgovského lesa v Havířově-Šumbarku chodí každý den mnoho lidí na procházku. Právě zde ale viděli divočáky, kteří se nebáli přijít za potravou až k sídlišti. Jednomu místnímu obyvateli se prasata podařilo dokonce natočit.

anketa, obyvatelé Havířova:

“Je to špatný pocit. Chodí tam důchodci, chodí tam lidé běhat. Je to nepříjemné”.

“Já jsem to vůbec neslyšela, nevím”.

“Tam jsou divočáci, to je hezké. Oni se přes den nevyskytují, spíše večer. Večer do lesa nechodím”.

Divočáka mohou lidé potkat i ve dne. Podle myslivců člověku ale v této roční době příliš nebezpečí nehrozí. Na pozoru by se však měli mít pejskaři.

Václav Přeček, předseda okresní mysliveckého spolku: “V současné době ty mladé, které tam byly a ty bachyně s nimi, tak ony už jsou dost velké a tam už moc velké nebezpečí nehrozí. Může se stát, že tam půjde pes a ten zaútočí. Bechyně bude chránit mladé a bude útočit na člověka. Pokud ale půjdeme klidně, tak divočáci odejdou”.

Divočáky lidé viděli i v jiných lokalitách, například v Prostřední Suché. Přesto si myslivci myslí, že v okolí Havířova se jedná o ojedinělé menší tlupy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy