Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Se zimní údržbou městům pomohou nezaměstnaní

  • Havířov,

Veřejně prospěšní pracovníci i pracovníci veřejné služby pomáhají městům s úklidem, a to i v zimním období. Některé radnice si už nedokáží představit, že by tyto lidi neměly.

Všechna města už mají připravený posypový materiál i techniku na zimní sezónu. Značnou část práce ale vykonávají lidé. Například v Havířově spoléhají na pracovníky veřejně prospěšných prací, veřejné služby i na pracovníky ve výkonu trestu. Ti, než nasněží, se nyní starají především o úklid listí.

Jiří Pawlica, mistr veřejně prospěšných pracovníků: “Máme rozdělené ty práce v Havířově tak, že my se staráme o úklid sněhu ze zastávek a přechodů a když to počasí dovolí, tak děláme práce, které jsou pro nás vlastní. Já si nedovedu představit, že by tito lidé neuklízeli ve městě, to by byla katastrofa pro město”.

anketa, veřejně prospěšný pracovník: “Práce je velmi dobrá, máme dobré mistry. Kolektiv je vynikající. Já se těším na zimu na ty přechody, na rozbíjení ledu. To mám rád”.

Tyto pracovníky zaměstnávají například také v Karviné nebo v Novém Jičíně.

Zbyněk Gajdacz, ředitel Technických služeb Karviná: “Veřejnou službu si drží magistrát pod sebou a VPP technické služby. Mám za to, že se budeme ty lidi snažit využívat, ale způsobem velmi decentním”.

Stejně tak budou postupovat i Technické služby v Novém Jičíně. O zapojení veřejně prospěšných prací rozhodnou až dle vývoje zimního počasí a aktuální sněhové nadílky.
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

KUNETO s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 650 do 7 300 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků