Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli větru museli v Havířově pokácet vánoční strom

  • Havířov,

Kvůli silnému větru praskl v Havířově jeden z vánoční stromů. Radnice nemohla riskovat, že by se vyvrátil a někoho zranil. Smrk musela pokácet. Nový už na náměstí stát nebude.

Takto lomcoval v pondělí silný vítr s vánočním stromem na náměstí TGM v Havířově Šumbarku. Není divu, že kmen nápor nevydržel a praskl. Na odstrojení vánočních ozdob nebyl čas a strom musel jít okamžitě k zemi.

Zdena Mayerová, vedoucí odboru komunálních služeb: “Protože prasklina při těch větrech neustále pokračovala, tak bylo rozhodnuto vedením města, že strom musí být odstraně, abychom se vyhnuli nebezpečí, které by hrozilo”.

Původně měli pomoci strom odstrojit hasiči s plošinou. Vítr byl ale tak silný, že by to riskantní. Smrk firma pokácela i se světelnými řetězy.

Tomáš Folwarczný, zástupce firmy: “Uvázali jsme strom, zapojili za hák, zvedli jsme ho nahoru, drželi jsme ho. Uřezali jsme ho a postupně ho položili na zem, aby se nic nepoškodilo”.

anketa, obyvatelé Havířova:

“Mě je líto, že tady nebudeme mít vánoční strom”.

“Je škoda, že tak hodně foukalo a ten strom praskl”.

Ve městě stojí ještě dva vánoční stromy. Ty budou pod neustálým dohledem.

Zdena Mayerová, vedoucí odboru komunálních služeb: “Tyto stromy jsou několikrát denně kontrolovány a zatím jsou v dobrém stavu. Takže hlídáme, monitorujeme, a když tak situaci budeme operativně řešit”.

Město nechce riskovat a nový strom už na náměstí na Šumbarku v letošním roce stavět nebude.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy