Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově budou mít senioři doma požární hlásiče

  • Havířov,

V Havířově v městských bytech bydlí přes tisíc osamělých seniorů nad 65 let. Právě těm se rozhodla radnice instalovat v příštím roce hlásiče požáru.

Případů, kdy dojde k požáru v bytech, kde žijí osamělí senioři, stálé přibývá. Hasiči mnohdy zasahují na poslední chvíli. Tak jako v jiných městech, i v Havířově, se nyní rozhodli, že instalují do některých bytů požární hlásiče.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “40% požárů seniorů je kvůli tomu, že tam bydlí sami. Že usnou, zapomenou, špatně slyší a vše s tímto souvisí. Na poslední radě jsem požádala MRA, aby nám vyčíslili, kolik máme seniorů samostatně bydlících v našich bytech nad 65 let”.

I paní Zdeňka Jašová je svých devadesáti letech soběstačná a žije sama. Přesto, že při ohřívání jídla dává pozor, požární hlásič doma uvítá.

Zdeňka Jašová, seniorka: “Já budu ráda, že budu klidnější pokud by se stalo něco nepříjemného, jako oheň, že to tady začne houkat”.

Simona Součková, mluvčí Městské realitní agentury: “Nám se už podařilo zmapovat počty domácností. Je to celkově 1113 bytů, kde žijí osamělí senioři nad 65 let. Městská realitní agentura je připravena montovat hlásiče už na začátku příštího roku”.

Novinkou také je, že od nového roku budou hlásiče namontovány do všech bytů, které prochází rekonstrukcí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy