Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská radnice chce v příštím roce více investovat

  • Havířov,

Havířov má schválený rozpočet na příští rok, pro který hlasovali i opoziční zastupitelé. Na investice radnice vyčlenila přes 400 milionů korun.

Havířovští zastupitelé schválili rozpočet na příští rok. Město počítá s příjmy ve výši jedné miliardy devíti set padesáti šesti milionů korun. Výdaje budou vyšší. Radnice je ale přesvědčena, že je dobrý čas na investice.

Josef Bělica (ANO), náměstek primátorky: “ Ten rozdíl je nějakých 99 milionů korun a bude pokryt z výsledku hospodaření z minulých let a financování bude zajištěno i přerozdělením účelových fondů. Do investic půjde zhruba 414 milionů korun”.

Největší částky půjdou v příštím roce na rekonstrukci přednádražního prostoru, základní školy M. Pujmanové, nebo na opravy zdravotních středisek. Město také bude pokračovat v rekonstrukci hřbitova a chystá se i na výstavbu domova se zvláštním režimem.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “Určitě budeme spoléhat na to, že dotace budou. Chtěli bychom získat peníze i z programu Restart, pokud vyhlásí výzvy i na rekonstrukce budov”.

O tři miliony korun více zastupitelé rozdělí i do oblasti kultury a sportu.

Alena Zedníková (ČSSD), náměstkyně primátorky: “V Havířově je spoustu sportovních organizací a i jiných oddílů, které vznikají. Chceme všechny více podpořit”.

Za rozpočet se postavili i opoziční zastupitelé s tím, že by vedení radnice mělo myslet na to, že ekonomický růst se může zastavit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyASTERIX - středisko volného času Havířov, příspěvková organizace - pracoviště Havířov
Havířov
od 31 290 do 36 130 Kč/měsíc

Detail

Veloxses BUILD s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Sesterská Agentura Doma, s.r.o. Český Těšín
Český Těšín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail