Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově jezdí už jen ekologické autobusy

  • Havířov,

Městská doprava v Havířově už bude zcela ekologická. Přepravce vyměnil poslední naftové vozy za nové na zemní zemní plyn. Další novinkou je, že cestující mohou v autobusech platit platebními kartami.

Inverze a k tomu hustá automobilová doprava způsobují především v zimních měsících ve městech smog. V Havířově se proti tomu snaží bojovat alespoň ekologickou městskou dopravou. Nyní přepravce nakoupil další autobusy na plyn, což znamená, že naftové vozy z ulic už zcela zmizí. O to se bude společnost snažit i v jiných městech.

Tomáš Vavřík, ředitel společnosti ČSAD: “Celkově ve skupině máme nějakých 390 autobusů a polovina těchto autobusů už je na stlačený zemní plyn a nově zakupujeme první elektrobusy. V Hranicích tam je první šest elektrobusů a budeme pokračovat v Havířově, Karviné i ve Frýdku”.

11 nových ekologických autobusů zakoupila společnost z dotace a to díky tomu, že radnice s firmou prodloužila smlouvu. Město chce, aby autobusy využívalo co nejvíce lidí.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “Je to o ranních hodinách, kdy toho využívají hlavně studenti a samozřejmě i naši senioři a všichni, kteří si zkrátí cestu a nemusí jezdit autem. Mají to jednodušší, protože nemusí hledat parkování, zastávky jsou blízko sebe. Je to lepší možnost se přemísťovat, než auty”.

Nově lidé budou moci ve všech autobusech zaplatit platební kartou.

Jakub Vyvial, ředitel pro osobní přepravu společnosti ČSAD: “I cestující, kteří nejezdí tak pravidelně, nebo platí pouze hotovostí, tak mohou využít této novinky a odbavení je stejně rychlé jako při běžné kartě ODIS”.

Díky propojení systému se cestující také na informačních tabulích doví o aktuálních zpožděních.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy