Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novomanželé nechtěli dary, ale hračky pro nemocné

  • Havířov,

Mladí novomanželé z Havířova se rozhodli, že nechtějí, aby jim hosté nosili na svatbu květiny, ale hračky. Originální nápad se všem líbil a nyní mají z hraček radost děti v nemocnici.

V létě si řekli své ano dva mladí lidé z Havířova. Ke svatbě patří vždy i květiny. Právě ty ale nahradily desítky hraček, které nyní v období vánoc donesli manželé nemocným dětem do havířovské nemocnice.

Tomáš Čaja, dárce hraček: “Rozhodli jsme se, aby nám rodina a hosté, kteří budou na naší svatbě, aby nám nenosili květiny a nějaké drobné dárky, ale aby udělali užitečnou věc a donesli nám hračky pro děti”.

Manželé rodinu teprve plánují. K dětem jak šlo vidět, ale mají vřelý vztah.

Lucie Čajová, dárce hraček: “Já doufám, že jsme udělali dobře, že to dětem udělá radost. Mě samotné to udělalo radost. Člověk mohl udělat dobrý skutek”.

anketa, pacient: “Je dobře, že darují dárky do nemocnic. Děti nemusí jen ležet, ale mohou přijít a hrát si”.

anketa, rodič: “Líbí se mi to. Vůbec jsem to nečekala a je to od nich velice hezké”.

Během roku myslí na dětské oddělení různí dárci. Nikdy se ale ještě nestalo, že by někdo přišel s tak originálním nápadem a vzdal se vlastních dárků.

Jiří Matěj, ředitel NsP Havířov a NsP Karviná-Ráj: “Manželé Čajoví jsou úžasní ne jen tím, že nám darovali dárky, ale tím, jak dárky dětem předávají, jak se jim věnují”.
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

KUNETO s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

GaGro stavby s.r.o. - pracoviště
Havířov
od 21 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků