Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novomanželé nechtěli dary, ale hračky pro nemocné

  • Havířov,

Mladí novomanželé z Havířova se rozhodli, že nechtějí, aby jim hosté nosili na svatbu květiny, ale hračky. Originální nápad se všem líbil a nyní mají z hraček radost děti v nemocnici.

V létě si řekli své ano dva mladí lidé z Havířova. Ke svatbě patří vždy i květiny. Právě ty ale nahradily desítky hraček, které nyní v období vánoc donesli manželé nemocným dětem do havířovské nemocnice.

Tomáš Čaja, dárce hraček: “Rozhodli jsme se, aby nám rodina a hosté, kteří budou na naší svatbě, aby nám nenosili květiny a nějaké drobné dárky, ale aby udělali užitečnou věc a donesli nám hračky pro děti”.

Manželé rodinu teprve plánují. K dětem jak šlo vidět, ale mají vřelý vztah.

Lucie Čajová, dárce hraček: “Já doufám, že jsme udělali dobře, že to dětem udělá radost. Mě samotné to udělalo radost. Člověk mohl udělat dobrý skutek”.

anketa, pacient: “Je dobře, že darují dárky do nemocnic. Děti nemusí jen ležet, ale mohou přijít a hrát si”.

anketa, rodič: “Líbí se mi to. Vůbec jsem to nečekala a je to od nich velice hezké”.

Během roku myslí na dětské oddělení různí dárci. Nikdy se ale ještě nestalo, že by někdo přišel s tak originálním nápadem a vzdal se vlastních dárků.

Jiří Matěj, ředitel NsP Havířov a NsP Karviná-Ráj: “Manželé Čajoví jsou úžasní ne jen tím, že nám darovali dárky, ale tím, jak dárky dětem předávají, jak se jim věnují”.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy