Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Systém e-receptů se rozběhl naplno

  • Havířov,

Od počátku roku musí lékaři vydávat pacientům elektronické recepty. Pacienti vidí výhodu hlavně v tom, že pro léky, které užívají pravidelně, už nemusí chodit do ordinace. Lékař jim recept jednoduše pošle.

Až přes 80 procent pacientů přichází do jedné z největších lékáren v Havířově už s elektronickým receptem. Povinnost vydávat e-recepty mají všichni lékaři, za nesplnění jim ale v letošním roce ještě pokuta nehrozí a proto někteří otálejí.

Petra Molinková, lékařka: “Tím, že jsme začali s e-recepty už dříve než to byla povinnost, tak my tady s tím vypisováním problémy nemáme”.

anketa, pacient: “Na elektronický recept jsem nemusel čekat déle”.

Jednou z výhod pro pacienty má být to, že jim lékař může e-recept zaslat domů.

Luboš Vejmola, vedoucí lékárny: “Aplikace zasílání elektronických receptů formou SMS nebo emailem je využívána prozatím v nižší míře a především mladšími lidmi. Ale tito lidé chodí”.

anketa, pacientka: “Ano, určitě bych to využila. Formou mobilem nebo emailem. Vítáme, že už nebudu muset tak často chodit k lékaři”.

Na největší výhodu e-receptů se ale čeká. Do budoucna systém počítá s tím, že lékař bude moci získat informace o všech lécích, které byly pacientovi předepsány k užívání.
IBEX Security s.r.o.
Český Těšín
od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

GaGro stavby s.r.o. - pracoviště
Havířov
od 21 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků