Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově celníci zabavili trhovcům cigarety

  • Havířov,

Celní úřad provedl kontrolu tržnice v Havířově. Ve dvou prodejnách odhalil téměř 77 tisíc kusů nelegálních cigaret. Muži vietnamské národnosti, kteří zboží prodávali, se podle místních z tržnice raději odstěhovali.

Tržnice v Havířově vypadá jako všechny podobné. Prodejci, ve směs cizinci z Vietnamu, zde nabízí oblečení, drogérii nebo domácí potřeby. Minulý týden zde provedla kontrolu celní správa. Dva obchodníci neměli živnostenské listy a tvrdili, že neprodávají cigarety. Důkladná kontrola však ukázala opak.

Celníci na tržnici zabavili celkem 77 tisíc kusů cigaret. Zamezili tak daňovému úniku ve výši 243 tisíc korun.

Pavla Zdobnická, tisková mluvčí Celního úřadu pro MS kraj: “Tajné úkryty byly ve sníženém stropu, kde byla odstraněna izolace, na podlaze pod pulty s obuví a oděvy, v několika zimních bundách na věšácích, v zadní části prodejny. Tam všude byly schovány cigarety a tabák”.

O pachatelích na tržnici nikdo nic neví.

anketa, prodejci:

“To zabavili asi tomu, co tady není. On už skončil. A kdy skončil? To já nevím”.

“Tady někdo prodával cigarety a celníci to zabavili, nevíte kdo to byl? Já nevím, oni se odstěhovali. On skončil před týdnem”.

Celníci se však nezaměřují jen na zboží zatížené spotřební daní. V Ostravě na letišti odhalili v zavazadlech cestujících 42 korálů. Převážet tyto suvenýry je ale přísně zakázáno. 

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail