Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově chtěli odvolat náměstka primátorky

  • Havířov,

V pondělí se v Havířově konalo zasedání zastupitelstva. O překvapení se postarali opoziční zastupitelé, kteří se snažili prosadit odvolání z funkce náměstka primátorky Josefa Bělicu z hnutí ANO.

Nemůžete zvládnout vykonávat funkci náměstka primátorky i poslance parlamentu. Těmito slovy argumentovali opoziční zastupitelé z řad KSČM na zasedání zastupitelstva v Havířově a vyvolali hlasování o zařazení bodu o odvolání Josefa Bělici z hnutí ANO.

Daria Tomaniecová (KSČM), zastupitelka: “Tento návrh jsme podali proto, že pan Bělica kumuluje několik funkcí. Těch je tolik, že nestíhá vykonávat správně všechny najednou”.

To si myslí i bývalý primátor města, který se stal rovněž novým poslancem.

Daniel Pawlas (KSČM), zastupitel, poslanec Parlamentu PS ČR: “Lze kumulovat více funkcí, ale já ze své osobní zkušenosti bych to nedoporučoval. Je to velice náročné na čas”.

Tento názor ale nesdílí ostatní zastupitelé, kteří návrh nepodpořili.

Jiří Martinek (ČSSD), zastupitel: “Já si myslím, že práci zvládá. Jeho práce má konkrétní výsledky”.

Náměstek primátorky přiznává, že kumulace funkcí je náročná, ale zatím se dá situace zvládnout.

Josef Bělica (ANO), náměstek primátorky, poslanec Parlamentu PS ČR: “Já jsem přesvědčený o tom, že svoji práci dělám dobře. Samozřejmě, že ji stíhám. Kdyby ne, tak bych ji dělat nemohl. Je to sice nekomfortní, protože nemám volný čas, ale zvládám to. Nicméně bych nechtěl, aby to trvalo dlouho”.

Toto pracovní tempo by chtěl náměstek vydržet do komunálních voleb, po kterých se rozhodne, jak dál.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy