Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlakové nádraží v Havířově čeká letos modernizace

  • Havířov,

Správa železniční dopravní cesty a havířovská radnice podepsali memorandum o spolupráci na rekonstrukci vlakového nádraží. Práce na modernizaci začnou už za pár měsíců. Lidé to vítají.

Mnoho let bylo otázkou, co bude s vlakovým nádražím v Havířově. Nyní je jisté, že dojde k rozsáhlé rekonstrukci, na které se bude podílet město i Správa železniční dopravní cesty.

Gabriel Jursa, ředitel OJ Správa osobních nádraží Olomouc: “My se budeme podílet přestavbou a úpravou odbavovací haly, to je ta velká hala bruselského stylu plus ty přístavby vlevo. To znamená toho dlouhého objektu. Ten projekt by měl být hodový koncem dubna. Rádi by jsme na podzim září, říjen začali se stavbou”.

Město se postará o modernizaci přednádražního prostoru, což bude stát zhruba 150 milionů korun. Nově v lokalitě vznikne asi 180 parkovacích míst, kryté zastávky, příchozí koridory a projekt počítá i s cyklostezkou. Dále se radnice dohodla s vlastníkem budovy na tom, že halu při opravě přizpůsobí následnému využití.

Josef Bělica (ANO), náměstek primátorky: “Využití bude sportovně kulturní centrum, které ve městě chybí. Nejenže je na to lokalita vhodná, ale my už jsme na straně města začali pracovat a vytvořili jsme pracovní skupinu z ředitelů příspěvkových organizací”.

V hale by mohly vzniknout například squashové kurty, horolezecká stěna, kavárna i služebna městské policie.

Správa železniční dopravní cesty se chystá v následujících letech pustit i do modernizace samotného kolejiště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy