Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovském domově investují do bezpečnosti

  • Havířov,

Domov Luna v Havířově byl před lety postaven jako penzion pro seniory. Nyní je z něj klasický domov seniorů, který musí mít vyšší úroveň zabezpečení. Právě do zvýšení bezpečnosti bude město nyní investovat.

Protipožární hlásiče, dohlížecí kamerový systém nebo nouzová tlačítka. Veškerá tato zabezpečovací zařízení mají v domově seniorů Helios v Havířově, díky kterému je klidnější jak personál, tak klienti.

Hana Pavelková, vedoucí zdravotního úseku: “Uživatel má možnost si v případě nouze přivolat personál, ať se nachází kdekoliv. Jedná se hlavně o tu velkou signalizační jednotku, která je zároveň i komunikační. Také pečovatelky ještě sebou nosí v kapse přenosnou mobilní telefonní jednotku”.

Ludmila Otelová, klientka domova: “Protože bývám hodně nemocná, takže už několikrát jsem musela použít tlačítka, aby přišla nějaká sestra”.

Druhý domov - středisko Luna - byl před lety postaven jako penzion s jinými požadavky. Zabezpečovací prvky zde chybí. Nyní město ale schválilo, že investuje do zvýšení bezpečnosti.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Budeme instalovat hlásiče požárů a budeme instalovat kamerový systém, jako prevenci pádů na našich chodbách. Postupnými kroky bychom chtěli zvýšit bezpečnost našich klientů ve všech směrech”.

V roce 2014 měl domov projít komplexní rekonstrukcí. Z projektu ale sešlo. Současné vedení radnice se přiklonilo k tomu, že chce investovat do přestavby bývalé základní školy Mánesova na domov se zvláštním režimem. Stavba by měla začít v letošním roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBohumín terminál, a.s. - pracoviště
Bohumín
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Milan Zálesný - Moravskoslezský kraj
Karviná
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail