Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Majitelé skotu nechali trpět nemocnou krávu

  • Havířov,

Krajská veterinární správa uloží chovateli skotu na Karvinsku pokutu. A to proto, že neposkytl jedné z krav dostatečnou zdravotní péči. Zraněné zvíře leželo několik dnů bezvládně na zemi. Nakonec muselo být utraceno.

Na jedné straně narozené zdravé tele, na druhé bezvládné tělo dospělé krávy, která očividně trpí. To zachytila naše kamera na jedné z farem skotu na Karvinsku. Nejdříve to vypadalo, že zvíře je dokonce mrtvé. Kráva se ale na chvíli snažila zvednou. Chovatelé bydlí hned vedle pastvin. Z domu nakonec vyšla matka majitele dobytka, která ale odmítla na kameru hovořit.

matka majitele zvířat

“Nevím co je stou krávou. To nejdou moje krávy”.

Video se zraněným zvířetem jsme poslali na Krajskou veterinární správu. Ta se případem začala ihned zabývat.

Severin Kaděrka, ředitel Krajské veterinární správy Ostrava: “Kráva s největší pravděpodobností tam leží už nejméně od 3.2. a nebyla po celou dobu léčena. 1,23 Byl přivolán veterinární lékař, který provede diagnostiku a buď se začne s léčbou, nebo a v případě, že prognóza bude špatná, tak aby se přistoupilo k utracení zvířete a tím se zabránilo dalšímu utrpení”.

Lékař nakonec musel zvíře utratit. Majitelům nyní hrozí pokuta v řádu desetitisíců korun za porušení zákona o veterinární péči.Chovatelé jsou prý na kritiku ze strany veřejnosti zvyklí a nemíní nic vysvětlovat. Argumentují tím, že lidé už zapomněli, v jakém přirozeném prostředí kdysi zvířata žila.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy