Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Případ zřícených hasičských plošin policie odložila

  • Havířov,

Ani po dvou letech není jasné, kdo je zodpovědný za špatný software v nových hasičských vozech. Dvě plošiny se při testování zřítily. Policie musela nakonec případ odložit.

Hasiči z Moravskoslezského kraje měli velkou radost, když na počátku roku 2016 od kraje získali šest nových plošin v celkové hodnotě jednohosta milionů korun. Zakázku na dodávku vozů vyhrála polská firma. Problém nastal, když chtěli stroj jednotky odzkoušet. Ve Frýdku-Místku plošina spadla. A ne jen tam.

V areálu hasičské stanice v Havířově se plošina převrhla v září roku 2016. Od té doby se případem zabývá policie. A to také proto, že při nehodě byl jeden hasič zraněn. Potrestán ale nikdo nebude, protože policie případ odložila.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Na základě výslechů, listinných podkladů i znaleckých posudků z několika oborů, dospěl policejní komisař k závěru, podle kterého nebyla naplněna podstata trestného činu. Jednatel společnosti, která plošiny dodala sdělil, že není schopen sdělit, kdo vadný software do plošiny nainstaloval”.

Ani po dvou letech tedy není věc dořešena a plošiny jsou mimo provoz.

Miroslava Chlebounová, tisková mluvčí Krajského úřadu MSK: Ta, která byla poškozena ve Frýdku-Místku, je zpět u uživatele, tedy HZS. Plošina poškozena v Havířově je u výrobce a opravuje se. Reklamace jsou v současné době stále uplatňovány, takže ten proces stále běží”.

Nyní se čeká na nové revize a opětovné testovací zkoušky plošin. Než se celá záležitost vyřeší, budou hasiči využívat starší vozy.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků