Reklama

MS kraj se chystá na optimalizaci lůžek v nemocnicích

  • 8. března 2018,
  • 13:15,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Mezi zdravotníky se objevila informace, že by se z orlovské nemocnice mohlo stát jakési centrum následné péče. To ale krajský úřad vyvrací. Žádné oddělení se rušit ani stěhovat nebude. Chystá se však optimalizace lůžek.

Reklama

V Moravskoslezském kraji je příliš hustá síť nemocnic, kterým však schází personál. Vedení kraje proto musí řešit otázku optimalizace, a to i z důvodu uzavření nových smluv s pojišťovnami.

V nemocnicích je akutních lůžek mnoho, naopak chronických je málo. Proto se začalo spekulovat, že by se orlovská nemocnice mohla stát centrem následné péče. Jiné obory by se přestěhovaly do Karviné a Havířova. Tyto informace však náměstek hejtmana vylučuje. “Určitě se nejedná o zavírání oddělení. Co se týče nemocnice Orlová, tak se chystá pouze sloučení primariátů, kdy bude jeden primář na interně a na ARU. Co se týče ortopedie, tak ta zůstává v Orlové, protože tam má své místo," řekl náměstek hejtmana MS Kraje Martin Gebauer.

Kraj se nechystá zavírat žádné oddělení v těchto nemocnicích. Optimalizovat se ale budou akutní lůžka. Ředitel nemocnic však tvrdí, že k razantnímu snížení počtu lůžek už došlo před několika lety.

“Já si za personální unii myslím, že není důvod snižovat akutní lůžka ve prospěch lůžek následné péče. Na druhou stranu je třeba přiznat, že je nedostatek personálu a já nevím, jestli i toto přirozeně nevyvolá důvod ke snižování akutních lůžek," vysvětluje ředitel NsP Havířov a NsP Karviná-Ráj Jiří Matěj.

Ředitel vidí určitý smysl ve spojení jednotlivých oddělení. Tím by se částečně vyřešil i problém s nedostatkem personálu. Na druhou stranu se obává, že by zdravotníci nebyli ochotni přejít na jiná pracoviště.
Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

SMS finance, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu