Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na krajském úřadě se hromadí karty pacientů

  • Havířov,

Lékaři, kteří uzavřou svou praxi, mají ze zákona povinnost předat zdravotní karty na krajský úřad. Pacienti si mohou o karty následně požádat. Jelikož to ale mnozí neví, dokumentace se na úřadě hromadí.

V těchto krabicích jsou tisíce zdravotních karet pacientů. Na krajský úřad se dostaly proto, že lékaři ukončili svou praxi bez náhrady. Mnozí lidé ale vůbec nemají tušení, že se jejich dokumentace může nacházet na úřadě.

“Je to k nevíře, ale jsou to desetitisíce karet, kdy ti lidé z nějakého důvodu buďto k lékaři nechodí, nebo vůbec neví, že tam karty jsou. Můžou být založeny i duplicitní karty, ale těch karet je tam hodně,” řekl náměstek hejtmana MS Kraje Martin Gebauer (ANO).

I paní Jana po delší době potřebovala navštívit svého lékaře, ordinace ale byla zrušena.

“Moje doktorka byla starší paní. Nevím, asi skončila. Kde mám kartu, to netuším. Teď si musím najít nového lékaře,” popsala paní Jana.

Zda se zdravotní karta nachází na krajském úřadě, zjistí pacient na webových stránkách.

“O kartu si mohou pacienti zažádat na základě písemné žádosti. Její vzor máme také na webových stránkách, kde je i jmenný seznam lékařů, které máme zde v archívu uloženy. Žádost může vyplnit buď pacient, nebo nový lékař, kterého si zvolili,” vysvětlila referentka odboru zdravotnictví Lucie Provazníková.

Nejvíce karet mají v archívu na krajském úřadě od zubních lékařů a praktických lékařů, kteří uzavřeli svou ordinaci z důvodu vysokého věku.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail