Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice hledá dobrovolníky pro těžce nemocné

  • Havířov,

Nemocný člověk mnohdy své myšlenky a pocity neřekne ani svým nejbližším. Proto havířovská nemocnice hledá dobrovolníky. Ti budou pomáhat hematoonkologickým pacientům.

Hematoonkologičtí pacienti léčbu mnohdy těžce snáší po psychické stránce. Právě těmto pacientům se snaží pomáhat dlouhodobě nadace Pavla Novotného. Nyní nadace hledá dobrovolníky, kteří by se chtěli o svůj čas a energii podělit s těmito těžce nemocnými.

“Poskytuje psychickou pomoc, poskytuje rady. Rozebírá s ním jeho tíživou situaci a snaží se ho přivést na jiné myšlenky,” řekl předseda Nadačního fondu Pavla Novotného Pavel Novotný.

Lékaři i zdravotní sestry se sice snaží pacientům naslouchat, časově jim ale nemohou dát tolik, jako dobrovolníci.

“Dobrovolníci jednak mají velkou zkušenost s těmito pacienty a jednak mohou mít i vlastní zkušenost, dokáží hematoonkologickým pacientům věnovat svůj čas,” doplnil primář oddělení klinické hematologie NsP Havířov David Starostka.

anketa, dobrovolník: “I já jsem onkologický pacient a něčím jsem si prošla. A to už byl jen krůček to začít dělat. Prvotní motiv byla moje nemoc,” řekla dobrovolnice.

anketa, pacient: “S dobrovolníky jsem se setkal až dnes. Dávám tomu velkou naději, že pacientům hodně psychicky pomůžou,” uvedl pacient.

Každý dobrovolník nejdříve musí projít vstupním pohovorem a následně školením o 25 hodinách, které je rozděleno na praktickou i teorecitkou část. Na konci dostane dobrovolník certifikát.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail