Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úřad práce v Havířově už nevyhání lidi před budovu

  • Havířov,

Naše televize v lednu upozornila na to, že v Havířově jsou lidé vyháněni přes poledne z úřadu práce na ulici. Že je to to běžná praxe i jinde, mluvčí úřadu popírá. V Havířově nakonec polední pauzy zrušili úplně.

Ještě donedávna museli všichni klienti ÚP v Havířově opustit ve 12 hodin budovu, a to z důvodu polední pauzy. Desítky lidí tak musely čekat hodinu venku, a to za každého počasí. Což se jim nelíbilo. Úřad práce se hájil tím, že je to centrální nařízení. Budova se musí uzamykat z bezpečnostních a protipožárních důvodů. Pod tíhou kritiky ale nakonec v Havířově zrušili polední pauzy úplně.

“Určitě to vítám, je to lepší než stát na mraze,” uvedla klientka úřadu práce.

Mluvčí generálního ředitelství úřadu práce však tvrdí, že se jednalo o ojedinělý případ.

“V případě, že v budově jsou klienti, jejichž žádosti úřad práce vyřizuje, tak se tak děje, dokud je tam poslední klient. To znamená, že budovy se neuzamykají a naši zaměstnanci se snaží v nejkratší době vyřídit záležitosti všech klientů,” řekla mluvčí Generálního ředitelství ÚP ČR Kateřina Beránková.

Podle našich informací se budova uzamykala také například v Karviné, i tam už prý došlo ke změně. V Orlové polední pauzu nadále dodržují.

“Polední pauzu mají děvčata od 12 do 13 hodin. Do budovy se nedostanete, protože je uzamčena,” uvedla pracovnice ÚP Orlová.

Generální ředitelství nevylučuje, že v případě potřeby budou úředníci vyřizovat s klienty jejich záležitosti v době polední pauzy i na jiných pobočkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy