Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově někdo odhodil do parku granát

  • Havířov,

V parku v centru Havířova našla učitelka s dětmi granát. Pyrotechnici po několika hodinách nakonec zjistili, že se jedná o prázdnou munici. Přesto policie pátrá po pachateli.

Na více než čtyři hodiny musela uzavřít policie park v Havířově na ulici Na Nábřeží. Lidem hrozilo velké nebezpečí. Granát ležel někde tady v těchto místech. Našla ho učitelka z mateřské školy, která tady byla s dětmi na procházce.

Pyrotechnik, který byl první na místě měl podezření, že se jedná o funkční obranný granát a policie musela rozšířit ochrannou zónu. Celý zásah pozoroval pan Jaroslav Hrachovec, který bydlí naproti parku.

“Naštěstí je to v takovém místě, že kdyby se něco stalo, tak to jde na Lučinu. O to méně měli lidé strach,” řekl svědek události Jaroslav Hrachovec.

“Je to nezodpovědné a samozřejmě to udělal někdo schválně. Asi to není normální člověk,” uvedla žena na procházce.

Po několika hodinách přijeli na místo i pyrotechnici z Olomouce.

“Ještě před zajištěním granátu byl na místo přivezen rentgnen, který odhalil, že granát je prázdný. I přesto, že granát nebyl funkční, policisté budou řešit kdo a proč munici do křoví odložil, a to podle zákona o zbraních a střelivech,” vysvětlila mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Policie apeluje na všechny, aby v případě podobného nálezu v žádném případě na munici nesahali a ihned přivolali policii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy