Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově opět zasahoval pyrotechnik

  • Havířov,

Už podruhé během několika dnů musel v Havířově zasahovat pyrotechnik kvůli nálezu munice. Tentokrát našel muž ve sklepě obytného domu dělostřelecký granát z 1. světové války.

V sobotu odpoledne museli být evakuováni všichni obyvatelé domu na ulici Obránců míru v Havířově. Tento muž totiž tvrdil, že našel při úklidu sklepa bombu.

“Vzal jsem ji do ruky, očistil. Díval jsem se na ni a protože jsem byl na vojně, tak jsem věděl, že se jedná o bombu. Řekl jsem to všem nájemníkům, ať opustí dům a volal jsem policii,” uvedl nálezce munice Bartyn Čopák.

Na místo přijel pyrotechnik, který však během pár minut zjistil, že lidem nebezpečí nehrozí.

“Zjistil jsem, že se opravdu jedná o dělostřelecký granát z období Rakousko-Uherska, který pochází z období 1. světové války. Munici jsem řádně prohlédl a zjistil jsem, že neobsahuje žádné aktivní pyrotechnické slože,” vysvětlil pyrotechnik Petr Hulva.

“Byli jsme venku asi dvě a půl hodiny. Nevíme, co se tam stalo. Ale jsme v pořádku,” řekla obyvatelka domu.

Muž, který v toto případě munici našel udělal zásadní chybu, před kterou policie varuje. A to tu, že s dělostřeleckým granátem manipuloval. Pyrotechnik musel v Havířově řešit podobný případ jen o dva dny dříve. Učitelka, která byla v parku s dětmi na procházce našla granát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy