Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Den zdraví přišly do nemocnice stovky lidí

  • Havířov,

Zájem o Den zdraví v havířovské nemocnici každým rokem stoupá. I letos si přišly udělat preventivní vyšetření stovky lidí. Pro návštěvníky bylo připraveno celkem 16 stanovišť.

Jednoduchý odběr krve, může odhalit zdravotní problémy. Stejně tak změření krevního tlaku, nebo cukru v krvi. Mnozí lidé ale prevenci podceňují. Proto havířovská nemocnice uspořádala už osmý roční Dne zdraví.

“Všechno směřujeme k tomu, aby jednak občané mohli přijít do nemocnice i mimo to, kdy budou potřebovat akutní péči. Chceme, aby mohli do nemocnice přijít hlavně z preventivních důvodů,” řekl ředitel nemocnice Jiří Matěj.

“Není to jen dnešní den, ale je to spousta preventivních akcí, které nemocnice pro občany dělá. Je tady příjemné prostředí,” doplnila primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Zájem ze strany návštěvníků byl velký hned od zahájení. U všech stanovišť se jim věnovali zdravotníci.

“Když se podívám, tak už máme něco přes padesát pacientů, kteří si nechali změřit tlak,” řekla zdravotní setra Monika Páčová.

“Necítím se nějak zdráv. Svaly mě bolí, moč jsem si nechal vyšetřit. Chci vědět, jak na tom jsem,” řekl návštěvní Dne zdraví.

Kromě preventivních vyšetření se mohli lidé podívat, jak se například provádí správně resuscitace. Zdravotníci návštěvníkům poradili v oblastí léčby křečových žil, diabetu, nebo chronických ran. Novým trendem je pak operační léčba obezity.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy