Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Zelená v Životicích bojuje s nedostatkem prvňáků

  • Havířov,

Základní škola Zelená v Havířově řeší problém s nedostatkem prvňáků. Po letošním zápise jich škola přijala pouze deset. Důvodem je, že rodiče hlásí děti do větších škol v centru města.

Základní škola Zelená v Havířově-Životicích je jednou z nejmenších škol ve městě. I zde se konal zápis do první třídy. Letos bude ale o prvňáky velká nouze.

“Bohužel se stává, že si vyberou jinou školu, protože mají pocit, že jim nemůžeme dát úplné základní vzdělání. Ale děti od nás odcházejí z uceleným vzděláním z prvního stupně. Mají velice dobré výsledky na všech ostatních školách,” řekla ředitelka školy Blanka Helštýnová.

Po letošním zápise škola přijala jen deset dětí. Rodiče, kteří přišli, jsou ale se školou spokojeni. Vítají, že nabízí jazykovou výchovu už od první třídy a hlavně vede děti k zájmu o životní prostředí. Škola už třikrát získala i titul Ekoškola.

“Ve škole se mu bude líbit. Chodila už tady jeho starší sestra, takže školu známe. Těší se tady také z toho důvodu, že tady má kamarády, kteří nastoupili o rok dříve,” uvedl jeden z rodičů.

Úplně nejmenší škola je Havířově-Dolních Datyních. Zde jsou spokojeni i jen se sedmi přihlášenými prvňáky.

“Už dva roky po sobě máme úspěšné zápisy a dokonce k nám vozí děti i rodiče z města. Přímo vyhledávají malotřídní vzdělávání,” uvedla třídní učitelka Martina Martynková.

Celkově se v této škole učí dvacet žáků a to od první do třetí třídy. Pak musí rodiče pro děti najít jinou školu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy