Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útulek hledá majitele, který se zbavil nemocného psa

  • Havířov,

Útulek v Havířově prosí veřejnost o pomoc při hledání majitele, který se nejspíš zbavil nemocného psa. Podle veterinářky musela žít fena v hrozných hygienických podmínkách.

Tato fenka běhala opuštěná v městské části Havířov-Šumbark. Všímaví lidé zavolali útulek. Po příjezdu bylo pracovníkům jasné, že pes je hodně nemocný a někdo se ho nejspíš zbavil.

Útulek ihned po odchytu odvezl fenu na veterinární kliniku.

“Fena byla ve špatném výživovém stavu. Měla celotělový bakteriální zánět kůže i plísňového původu podle zápachu. Byla zablešená, měla zánět v uších a co se týče ústní dutiny, tak také špatný stav,” řekla veterinářka Jana Mertová.

Podle veterinářky i pracovníků útulku je naprosto jasné, že majitel Čínského chocholatého psa nechoval doma, ale někde v hrozných podmínkách.

“Smrděla plísní, jako by byla umístěna někde v kůlně, stodole, kde žijí potkani, myši. My si myslíme, že to byla fenečka jen na to, aby přiváděla štěňata a vypadá to, že je nějaký měsíc po štěňatech. Nejspíš se jí někdo zbavil,” doplnila vedoucí útulku Dagmar Polaková.

Člověk, který se takto zbavil psa, by mohl být trestán za neposkytnutí veterinární péče. Útulek prosí veřejnost o pomoc při dohledání majitele zvířete. Fenka se nyní bude několik týdnů, možná i měsíců léčit. Poté bude nabídnuta k adopci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy