Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov řeší nedostatek parkovacích míst

  • Havířov,

Tak jako jiná města, i Havířov trápí nedostatek parkovacích míst. Radnice proto vyčlenila peníze na vybudování dvou parkovišť a některé ulice zjednosměrní.

Zaparkovat u vlakového nádraží v Havířově je problém v jakoukoliv denní hodinu. A svůj vůz si nemají kam postavit ani obyvatelé přilehlého panelového domu. Radnice se proto právě zde chystá postavit za zhruba sedm milionů korun parkoviště s kapacitou 42 míst.

“To bude super, protože tady není kde zaparkovat. Vozím ráno a večer dceru na vlak, je hrůza,” uvítal rozšíření parkoviště obyvatel Havířova.

Dalších 42 nových parkovacích míst vznikne i u kostela Sv. Anny. Tato investice bude stát zhruba pět milionů korun. Mnohem nižší náklady si vyžádá řešení v centru města. Ze dvou ulic se stanou jednosměrky.

“Na Moskevské ulici už dlouho řešíme problém nejen z parkováním, ale i s šířkou komunikace, kde není úplně bezpečné projet konstantní rychlostí. Řidiči musí zpomalovat, což narušuje plynulost provozu, protože ulice je úzká. Proto jsme se rozhodli ulici zjednosměrnit. Tím vyřešíme i problém s parkovacím stáním,” popsala mluvčí magistrátu Jana Dybová.

“Já myslím, jako řidič, že je to výborný nápad. Pro mě je ta cesta vážně úzká a mám strach tady jezdit,” řekla řidička.

I z ulice Astronautů se stane jednosměrka, a to už v červnu. Celkem na obou ulicích vznikne přes 140 parkovacích míst.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy