Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministerstvo se chystá zmírnit pamlskovou vyhlášku

  • Havířov,

Ministerstvo chce od září zmírnit pamlskovou vyhlášku. Mnohé školy už ale bufety zcela zrušily a prostory využívají k jiným účelům. Se znovu zavedením bufetů váhají.

Před necelým rokem a půl začala platit pamlsková vyhláška. Ve školních bufetech se tak mohly prodávat už jen zdravé potraviny a nápoje. To vedlo k tomu, že během několika měsíců začaly ze škol bufety mizet. Stejně tomu bylo i v Havířově. Školy hledaly jiné možnosti.

“Po zrušení bufetu měly děti možnost si koupit svačinku, ale nebyl o to moc velký zájem,” řekl ředitel ZŠ a MŠ Na Nábřeží.

Nyní se ministerstvo školství a zdravotnictví chystá pamlskovou vyhlášku zmírnit. Opět by se mohly prodávat některé mléčné výrobky, nebo druhy pečiva. Na Základní škole Mládežnické s otevřením bufetu váhají. Po pamlskové vyhlášce škola bufet zrušila. Z místnosti udělala kabinet.

“Oslovil nás nájemce, měl by zájem pokračovat. Pokud pamlskovou vyhlášku upraví tak, aby ho mohl provozovat, budeme hledat místo. Než začneme cokoliv podnikat, uděláme průzkum mezi žáky a rodiči, zda je o tuto aktivitu zájem,” vysvětlila ředitelka ZŠ Mládežnická Iva Badurová.

“Já bych chtě bufet, protože když jsem si zapomněl jídlo, tak nemáte co jíst, kromě svačiny ve škole. Já často zapomínám svačinu,” řekl jeden ze žáků.

I na Základní škole Karolíny Světlé měli dlouhé roky bufet. Nyní pro něho nemají místo.

“O zavedení bufetu jsme zatím neuvažovali. Žáci by asi zájem měli, problém je v tom, že nevíme, zda bychom našli provozovatele tohoto bufetu. V místě, kde stál stávající bufet, jsou šatny pro žáky,” popsal situaci ředitel ZŠ K. Světlé Jiří Kotaška.

Pokud bude úprava vyhlášky schválena, mohla by začít platit od září.
MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků