Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útulek předal případ zanedbaného psa policii

  • Havířov,

Útulku v Havířově se podařilo na základě naší odvysílané reportáže zjistit majitele zanedbaného psa. Lidé, kteří se nemocné feny zbavili, budou mít nyní co vysvětlovat policii.

Tuto fenku jsme vám ukázali před měsícem. Někdo ji vyhodil na ulici v městské části Havířov-Šumbark. Pes byl celkově nemocný a hlavně měl těžký zánět kůže. Útulek žádal veřejnost o pomoc při pátrání po majiteli zvířete. Což se povedlo.

“Na základě odvysílané reportáže se nám ozvalo několik lidí, že vědí, komu fena patří. Uvedli nám i jména. Zašla jsem na PČR a ohlásila zanedbání veterinární péče,” řekla vedoucí útulku Dagmar Polaková.

Případem se zabývají policisté z hospodářské kriminální služby.

“Zatím nezjištěný pachatel mohl hrubým způsobem zanedbat péči o fenku rasy čínský chocholatý. Trestní zákon za zanedbání péče stanoví trest odnětí svobody až na šest měsíců,” vysvětlila mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Po měsíční léčbě fenka vypadá úplně jinak. Kůže se jí hojí a hlavně začala být živá a veselá.

“Pejsek se výrazně zlepšil, to každý vidí. Je přeléčený antibiotiky, má speciální koupele. Holce se daří, už je celkem chlupatá,” popsala stav psa pracovnice útulku Šárka Štěrbová.

Až půjde fenka do rodiny, bude chtít mít útulek jistotu, že se o ni noví majitelé dobře starají.

Máme od letošního roku ošetřeno smluvně, že můžeme jednak my jako útulek, ale také pracovníci odboru komunálních služeb, zajít do adoptivní rodiny, a zkontrolovat, jak je s pejskem zacházeno, jestli je v dobré kondici,” doplnila vedoucí útulku Dagmar Polaková.

Tesy je stále v procesu léčení. Kdy se dostane do rodiny, se ještě neví.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail