Mentálně postižení lidé chtějí mít své dobrovolníky

  • 13:22,
  • Havířov,

Dobrovolníci ADRY v Havířově navštěvují především nemocné děti, nebo seniory. O dobrovolníky mají zájem ale i v zařízení pro mentálně postižené. ADRA proto uspořádá další školení.

Mentálně postižení lidé chtějí mít stejný život, jako ti zdraví. Rádi se baví, učí, poznávají nové věci. To vše jim snaží dát organizace Santé v Havířově. Důležité pro tyto lidi je i poznávání nových přátel. Proto Santé nyní hledá pro své klienty více dobrovolníků. V současné době za klienty dochází jen dva.

“Je pravda, že je dobrovolníků málo. Možná je to proto, že si někteří lidé nedokáží srovnat, uvědomit, co je to mentální postižení. Pokud by naše klienty dobrovolníci poznali, tak by myslím měli zájem do Santé chodit ve větším počtu,” řekla ředitelka Santé Havířov Stanislava Gorecká.

Paní Bohdana Pufferová chodí do Santé i se svou maminkou pravidelně. S klienty převážně hrají na hudební nástroje. Třeba při zahradním grilování.

“Myslím si, že tady člověk najde spoustu lásky, štěstí, dobrých přátel. My už tady chodíme za našimi kamarády, jsou to naší přátelé. Máme je moc rádi a ta zpětná vazba od nich nás tak naplňuje, že už si nedokážeme představit, že bychom tady třeba nepřišli,” popsala dobrovolnice Bohdana Pufferová.

“Jo dobří jsou. Naučily mě zpívat. Jinak bych se to nikdy nenaučil. Opravdu se mi to líbí,” vyjádřil spokojenost jeden z klientů Santé.

22. května ADRA pořádá pro dobrovolníky školení. To se uskuteční v dobrovolnickém centru na Hlavní třídě.

“Dovědí se všechno potřebné, co je třeba pro to udělat. Věříme, že rozptýlíme obavy, které by mohli mít, protože často se setkáváme s tím, že to chce třeba někdo jen zkusit a zjistí, že to je právě to, co mu v životě chybělo,” doplnila vedoucí pobočka ADRA Havířov Hana Čadová.

ADRA by přivítala, kdyby se přihlásili dobrovolníci i do programu pro osamělé seniory.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 08.12. 4:33
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 08.12. 4:33
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků