Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mentálně postižení lidé chtějí mít své dobrovolníky

  • Havířov,

Dobrovolníci ADRY v Havířově navštěvují především nemocné děti, nebo seniory. O dobrovolníky mají zájem ale i v zařízení pro mentálně postižené. ADRA proto uspořádá další školení.

Mentálně postižení lidé chtějí mít stejný život, jako ti zdraví. Rádi se baví, učí, poznávají nové věci. To vše jim snaží dát organizace Santé v Havířově. Důležité pro tyto lidi je i poznávání nových přátel. Proto Santé nyní hledá pro své klienty více dobrovolníků. V současné době za klienty dochází jen dva.

“Je pravda, že je dobrovolníků málo. Možná je to proto, že si někteří lidé nedokáží srovnat, uvědomit, co je to mentální postižení. Pokud by naše klienty dobrovolníci poznali, tak by myslím měli zájem do Santé chodit ve větším počtu,” řekla ředitelka Santé Havířov Stanislava Gorecká.

Paní Bohdana Pufferová chodí do Santé i se svou maminkou pravidelně. S klienty převážně hrají na hudební nástroje. Třeba při zahradním grilování.

“Myslím si, že tady člověk najde spoustu lásky, štěstí, dobrých přátel. My už tady chodíme za našimi kamarády, jsou to naší přátelé. Máme je moc rádi a ta zpětná vazba od nich nás tak naplňuje, že už si nedokážeme představit, že bychom tady třeba nepřišli,” popsala dobrovolnice Bohdana Pufferová.

“Jo dobří jsou. Naučily mě zpívat. Jinak bych se to nikdy nenaučil. Opravdu se mi to líbí,” vyjádřil spokojenost jeden z klientů Santé.

22. května ADRA pořádá pro dobrovolníky školení. To se uskuteční v dobrovolnickém centru na Hlavní třídě.

“Dovědí se všechno potřebné, co je třeba pro to udělat. Věříme, že rozptýlíme obavy, které by mohli mít, protože často se setkáváme s tím, že to chce třeba někdo jen zkusit a zjistí, že to je právě to, co mu v životě chybělo,” doplnila vedoucí pobočka ADRA Havířov Hana Čadová.

ADRA by přivítala, kdyby se přihlásili dobrovolníci i do programu pro osamělé seniory.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail