Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž úmyslně podpálil byt v domě plném lidí

  • Havířov,

Záchranáři museli ošetřit osm lidí, kteří se nadýchali kouře při čtvrtečním požáru bytu v Havířově. Ten založil problémový nájemník úmyslně. Obyvatelé domu měli z muže delší dobu strach.

V tomto policejním voze sedí 31letý muž, který ve čtvrtek úmyslně založil požár v obytném domě v Havířově. Tím ohrozil desítky lidí. První na místě byli strážníci a policisté.

“Po příjezdu na místo už byl byt v plamenech. Policisté vyrazili vstupní dveře a vytáhli jednoho muže. Tři zasahující policisté a 31letý muž (obyvatel bytu) se nadýchali zplodin a byli převezeni do místní nemocnice k ošetření. Ošetřeni byly i někteří obyvatelé domu,” popsala mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Na místě zasahovali čtyři jednotky hasičů a připraveni na zraněné byli i posádky rychlé záchranné služby. Celkem muselo být evakuováno 30 lidí. Místní obyvatelé tvrdí, že to byla jen otázka času, kdy se v bytě něco stane.

“Odpálil to narkoman. Já jsem na něho volal z vrchu. On neotevřel, zabarikádoval se a podpálil ty pneumatiky,” řekl nájemník domu.

Podle našich informací měl muž dostat výpověď z bytu. Než by se ale odstěhoval, raději byt zapálil. Podobný incident se stal v Havířově před časem na Národní třídě, kdy labilní muž úmyslně způsobil výbuch plynu. Za obecné ohrožení dostal tříletý trest vězení.
IBEX Security s.r.o.
Český Těšín
od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

GaGro stavby s.r.o. - pracoviště
Havířov
od 21 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

KUNETO s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků