Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž úmyslně podpálil byt v domě plném lidí

  • Havířov,

Záchranáři museli ošetřit osm lidí, kteří se nadýchali kouře při čtvrtečním požáru bytu v Havířově. Ten založil problémový nájemník úmyslně. Obyvatelé domu měli z muže delší dobu strach.

V tomto policejním voze sedí 31letý muž, který ve čtvrtek úmyslně založil požár v obytném domě v Havířově. Tím ohrozil desítky lidí. První na místě byli strážníci a policisté.

“Po příjezdu na místo už byl byt v plamenech. Policisté vyrazili vstupní dveře a vytáhli jednoho muže. Tři zasahující policisté a 31letý muž (obyvatel bytu) se nadýchali zplodin a byli převezeni do místní nemocnice k ošetření. Ošetřeni byly i někteří obyvatelé domu,” popsala mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Na místě zasahovali čtyři jednotky hasičů a připraveni na zraněné byli i posádky rychlé záchranné služby. Celkem muselo být evakuováno 30 lidí. Místní obyvatelé tvrdí, že to byla jen otázka času, kdy se v bytě něco stane.

“Odpálil to narkoman. Já jsem na něho volal z vrchu. On neotevřel, zabarikádoval se a podpálil ty pneumatiky,” řekl nájemník domu.

Podle našich informací měl muž dostat výpověď z bytu. Než by se ale odstěhoval, raději byt zapálil. Podobný incident se stal v Havířově před časem na Národní třídě, kdy labilní muž úmyslně způsobil výbuch plynu. Za obecné ohrožení dostal tříletý trest vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy