Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pejskaři nalezli v lesoparku párek naplněný kovem

  • Havířov,

V jednom z havířovských lesoparků našli pejskaři kus párku, ve kterém byly schválně zapíchnuty kovové předměty. Lidé nyní mají o své psy strach. A to také proto, že se nejedná o první případ.

Pejskaři pozor. Kdo nechá bez dozoru běhat svého psa v lesoparku v Havířově Podlesí, mohl by o zvíře přijít. Pro psy voňavý párek na zemi, se může změnit ve smrtící past.

“Obrátila se na nás majitelka psa, která na lesní cestě, která vede od lesoparku na ulici Vrchlického našla párek, do kterého byl nastražen hřebík a úchyt od zipu. Přesně tak, aby v případě, že to pes spolkne mu to ublížilo,” uvedla mluvčí magistrátu Jana Dybová.

Do lesoparku denně chodí venčit psy desítky lidí. Ti nyní mají strach.

“Je to velmi ohyzdné. Já si to neumím představit, že by to sežral. Určitě budu obezřetná a teď ho nepustím ani na krok,” uvedla pejskařka.

Místní říkají, že to není poprvé, kdy se takto snažil někdo ublížit psům.

“V masu a klobásách byly žiletky a hřebíky,” řekl jeden z místních.

V případě, že někdo najde nebezpečnou návnadu, měl by volat městskou policii.

“Aby nedocházelo k mylným informacím v rámci sociálních sítí, bylo by dobré, kdyby nás zavolali na místo. Zdokumentuje se to, budeme vědět četnost, místo výskytu a my už se potom s PČR domluvíme, jak dál postupovat,” vysvětlil ředitel havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Veterináři zase apelují, aby majitelé psů po požití návnady nečekali a ihned vyhledali pomoc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy