Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově jezdí už jen ekologické autobusy

  • Havířov,

Stát na zastávce, na kterou přijíždí naftové autobusy, není pro cestující moc příjemné. To už se ale stát v Havířově nemůže. Na linkách MHD jezdí jen autobusy na stlačený zemní plyn a nově i elektrobusy.

Ulicemi města projedou denně desítky autobusů, které přepravují stovky cestujících. Nyní se Havířov řadí mezi málo měst v České republice, ve kterém jezdí čistě ekologické vozy. Poslední naftové autobusy nyní nahradí tři nové na elektrický pohon.

“A tímto naše ČSAD garantuje pozici zeleného dopravce, kdy městská hromadná doprava v Havířově je ze sta procent buď poháněná stlačeným zemním plynem, nebo tady jezdí elektrobusy,” řekl generální ředitel společnosti 3ČSAD Tomáš Vavřík.

Ekologickou dopravu podporuje i radnice, která na městskou hromadnou dopravu přispívá ročně desítky milionů korun.

“Našim občanům se zlepší úroveň cestování, komfort. Je už to úplně něco jiného, když si vzpomenu, v čem jsme jako studenti jezdili my,” uvedla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

“Havířov je poměrně zalidněný, já si myslím, že to pomůže. To ovzduší je lepší, lépe se dýchá, i pro malé děti to bude dobré,” vyjádřila se jedna z cestujících.

První elektrobus už jezdí také v Karviné. Celkově jich společnost zakoupila 12. Tím se stala největším tuzemským provozovatelem elektrobusů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy