Reklama

V Havířově jezdí už jen ekologické autobusy

  • 5. června 2018,
  • 13:25,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Stát na zastávce, na kterou přijíždí naftové autobusy, není pro cestující moc příjemné. To už se ale stát v Havířově nemůže. Na linkách MHD jezdí jen autobusy na stlačený zemní plyn a nově i elektrobusy.

Reklama

Ulicemi města projedou denně desítky autobusů, které přepravují stovky cestujících. Nyní se Havířov řadí mezi málo měst v České republice, ve kterém jezdí čistě ekologické vozy. Poslední naftové autobusy nyní nahradí tři nové na elektrický pohon.

“A tímto naše ČSAD garantuje pozici zeleného dopravce, kdy městská hromadná doprava v Havířově je ze sta procent buď poháněná stlačeným zemním plynem, nebo tady jezdí elektrobusy,” řekl generální ředitel společnosti 3ČSAD Tomáš Vavřík.

Ekologickou dopravu podporuje i radnice, která na městskou hromadnou dopravu přispívá ročně desítky milionů korun.

“Našim občanům se zlepší úroveň cestování, komfort. Je už to úplně něco jiného, když si vzpomenu, v čem jsme jako studenti jezdili my,” uvedla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

“Havířov je poměrně zalidněný, já si myslím, že to pomůže. To ovzduší je lepší, lépe se dýchá, i pro malé děti to bude dobré,” vyjádřila se jedna z cestujících.

První elektrobus už jezdí také v Karviné. Celkově jich společnost zakoupila 12. Tím se stala největším tuzemským provozovatelem elektrobusů.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu