Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdobení alegorických vozů na Havířov v květech

  • Havířov,

Tisíce květin bylo dovezeno na velkolepou akci Havířov v květech, která se koná už tuto sobotu. V areálu Technických služeb floristé zdobili do průvodu sochy i alegorické vozy.

Po třech letech se v Havířově koná velkolepá akce Havířov v květech. Během týdne do areálu Technických služeb přijely kamiony s tisíci různých druhů květin, které město nechalo dovézt z Holandska. V pátek floristé zdobili do průvodu 11 alegorických vozů.

“Základní jsou tady čtyři květinové sochy, které jsou na vlečkách. Máme tam třicátá léta, protože se to odvíjí od výročí sta let naší republiky. Máme tam dámu s pánem, horníky, hippies, ” uvedla místopředsedkyně Svazu květinářů a floristů ČR Klára Franc Vavříková.

Jedna socha znázorňuje i úspěch našich hokejistů v Naganu a především pak Dominika Haška. O zdobení vozů se postarali studenti ze zahradnických škol a také zkušení floriské.

“Takové množství květin zpracovat do takových obrovských alegorických vozů jen tak nikde nazažijí, to si nemohou jen tak někde vyzkoušet. Tak jsem ráda, že naši studenti se mohou pravidelně účastnit,” popsala učitelka Střední zahradnické školy v Ostravě Kateřina Štefková.

“Je to skvělá zkušenost. Nasbírám zkušenosti s tou technikou, pracujeme s živými květy a všechno,” vyjádřila studentka Střední zahradnické školy v Ostravě.

Květinový průvod vyjde v sobotu přesně v 11 hodin od budovy magistrátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy