Během motocyklových závodů se stala jedna nehoda

  • 12:30,
  • Havířov ,

O víkendu se v Těrlicku jely motocyklové závody na přírodním okruhu. Jezdci dosahovali až tři sta kilometrové rychlosti. Během posledního kola havaroval jeden ze závodníků a musel pro něho přiletět vrtulník.

Přes dvě stě jezdců přijelo do Těrlicka na mezinárodní motocyklové závody Havířovský zlatý kahanec. Letošní ročník se jel i jako součást evropského poháru. Největšími rivaly byli mladý Angličan Danny Webb a ostřílený Němec Didier Grams.

“Chci zkusit ten poslední závod vyhrát, chci vylepšit čas. Dnes cítím, že mám dobrý den. Soupeři jsou ale hodně silní a musím se sklonit před Dannym, protože jel výborně,” řekl Didier Grams.

Bohužel poslední závod musel být předčasně ukončen, a to kvůli pádu jednoho z jezdců.

“Viděl jsem, že se mávalo na kruhovém objezdě, ale vůbec nevím, kdo to byl. Ale ať je to kdokoliv, tak mu přeji, ať je v pořádku, protože my ty motorky máme rádi a hrozně rád bych ho viděl na dalších závodech,” popsal událost Marek Červený.

“Letošní závody dopadly velmi dobře, i když na konci jsme měli jedno zranění. Já doufám, že to dobře dopadne. Sice letí vrtulník, ale já si myslím, že v dnešní době je to takové pravidlo při soutěžích, kde se jezdí v takových rychlostech,” doplnil hlavní organizátor Petr Hrabčák.

Opavský rodák utrpěl středně těžká zranění a je mimo ohrožení života. Zlatý kahanec nakonec získal mladý Danny Webb, protože v závodech dosáhl nejvyšší průměrné rychlosti.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků