Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Během motocyklových závodů se stala jedna nehoda

  • Havířov,

O víkendu se v Těrlicku jely motocyklové závody na přírodním okruhu. Jezdci dosahovali až tři sta kilometrové rychlosti. Během posledního kola havaroval jeden ze závodníků a musel pro něho přiletět vrtulník.

Přes dvě stě jezdců přijelo do Těrlicka na mezinárodní motocyklové závody Havířovský zlatý kahanec. Letošní ročník se jel i jako součást evropského poháru. Největšími rivaly byli mladý Angličan Danny Webb a ostřílený Němec Didier Grams.

“Chci zkusit ten poslední závod vyhrát, chci vylepšit čas. Dnes cítím, že mám dobrý den. Soupeři jsou ale hodně silní a musím se sklonit před Dannym, protože jel výborně,” řekl Didier Grams.

Bohužel poslední závod musel být předčasně ukončen, a to kvůli pádu jednoho z jezdců.

“Viděl jsem, že se mávalo na kruhovém objezdě, ale vůbec nevím, kdo to byl. Ale ať je to kdokoliv, tak mu přeji, ať je v pořádku, protože my ty motorky máme rádi a hrozně rád bych ho viděl na dalších závodech,” popsal událost Marek Červený.

“Letošní závody dopadly velmi dobře, i když na konci jsme měli jedno zranění. Já doufám, že to dobře dopadne. Sice letí vrtulník, ale já si myslím, že v dnešní době je to takové pravidlo při soutěžích, kde se jezdí v takových rychlostech,” doplnil hlavní organizátor Petr Hrabčák.

Opavský rodák utrpěl středně těžká zranění a je mimo ohrožení života. Zlatý kahanec nakonec získal mladý Danny Webb, protože v závodech dosáhl nejvyšší průměrné rychlosti.

Nahlásit chybu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail