Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov v Havířově popírá svrab, zdravotníci ho potvrdili

  • Havířov,

Už jsme vás informovali o možné nákaze svrabu v soukromém domově seniorů v Havířově. Ten s nákazou bojoval i v loňském roce. Domov však i nyní tvrdí, že v zařízení nákaza není. Do havířovské nemocnice byl ale převezen pacient, který svrab prokazatelně má.

Výskyt svrabu neevidujeme a nebyl v našem  domově diagnostikován. Tak to je poslední oficiální tvrzení soukromého domova Senecura v Havířově. Pravda je ale zřejmě jiná. Podle zaměstnanců se svrab u klientů objevuje už od ledna. A i jedna pracovnice má potvrzenou nákazu od kožního lékaře. Nyní je v pohotovosti i nemocnice. Rychlá záchranná služba přivezla na ARO z domova pacienta, který byl nakažen.

“V současné době evidujeme jednoho pacienta s onemocněním svrabu. Při přijetí tohoto pacienta nebylo toto onemocnění oznámeno. Případ jsme oznámili krajské hygienické stanici,” uvedla mluvčí havířovské nemocnice Radmila Fleischerová.

Domov k případu uvedl, že v překladové zprávě pro RZS byly uvedeny všechny jimi známé údaje o zdravotním stavu klienta.

Naprosto stejnou situaci zažila nemocnice v loňském roce. Také nebyla informována o nákaze svrabu.

Pro hygienickou stanici je to jen další podnět proto, aby zakročila.

"Opatření jsou a konáme, ale nemohu mluvit o všech krocích, které se v tomto směru dějí. Prosím ještě o trpělivost,” uvedla ředitelka  protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Irena Martínková. 

Domov také přiznal, že klienty natírají Infectoscabem, a to pouze z preventivních důvodů. Tento lék se ovšem může používat jen při prokázaném svrabu, protože obsahuje látky, které naopak způsobují onemocnění kůže.
Tomasz Palka
Český Těšín
od 26 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků