Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov v Havířově popírá svrab, zdravotníci ho potvrdili

  • Havířov,

Už jsme vás informovali o možné nákaze svrabu v soukromém domově seniorů v Havířově. Ten s nákazou bojoval i v loňském roce. Domov však i nyní tvrdí, že v zařízení nákaza není. Do havířovské nemocnice byl ale převezen pacient, který svrab prokazatelně má.

Výskyt svrabu neevidujeme a nebyl v našem  domově diagnostikován. Tak to je poslední oficiální tvrzení soukromého domova Senecura v Havířově. Pravda je ale zřejmě jiná. Podle zaměstnanců se svrab u klientů objevuje už od ledna. A i jedna pracovnice má potvrzenou nákazu od kožního lékaře. Nyní je v pohotovosti i nemocnice. Rychlá záchranná služba přivezla na ARO z domova pacienta, který byl nakažen.

“V současné době evidujeme jednoho pacienta s onemocněním svrabu. Při přijetí tohoto pacienta nebylo toto onemocnění oznámeno. Případ jsme oznámili krajské hygienické stanici,” uvedla mluvčí havířovské nemocnice Radmila Fleischerová.

Domov k případu uvedl, že v překladové zprávě pro RZS byly uvedeny všechny jimi známé údaje o zdravotním stavu klienta.

Naprosto stejnou situaci zažila nemocnice v loňském roce. Také nebyla informována o nákaze svrabu.

Pro hygienickou stanici je to jen další podnět proto, aby zakročila.

"Opatření jsou a konáme, ale nemohu mluvit o všech krocích, které se v tomto směru dějí. Prosím ještě o trpělivost,” uvedla ředitelka  protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Irena Martínková. 

Domov také přiznal, že klienty natírají Infectoscabem, a to pouze z preventivních důvodů. Tento lék se ovšem může používat jen při prokázaném svrabu, protože obsahuje látky, které naopak způsobují onemocnění kůže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy