Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava přednádraží v Havířově bude stát přes sto milionů

  • Havířov,

Na jaře příštího roku se v Havířově začne opravovat vlakové nádraží. O rekonstrukci přednádraží se postará město, které na projekt potřebuje více než 120 milionů korun.

Prioritou příštího roku pro Havířov, a to bez ohledu na to, jak dopadnou volby, bude rekonstrukce přednádraží. Celá akce za více než sto milionů korun se připravuje už několik let. Nyní se čeká zda město získá dotaci.

“Samotný projekt přednádražního prostoru se pohybuje ve výši 125 milionů korun. Dotace se pohybuje v 90% způsobilých výdajů, takže maximální částka, kterou bychom mohli získat je 100 milionů korun,” řekla vedoucí oddělení strategického rozvoje Eva Havlů.

Město nyní připravuje soutěž na zhotovitele a samotnou stavbu by chtělo zahájit na jaře.

“Stavba bude muset začít přeložkami stávajících inženýrských sítí. Následovat bude výstavba parkovacích stání, dojde k zastřešení autobusových zastávek. Budeme stavět koridor, který bude spojovat autobusové zastávky s výpravní halou,” vysvětlila vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

Práce na přednádraží potrvají až dva roky. V příštím roce začne s opravami své části vlakového nádraží i Správa železniční dopravní cesty.
Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Karviná
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - okr. Karviná
Karviná
od 17 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků