Reklama

Oprava přednádraží v Havířově bude stát přes sto milionů

  • 1. října 2018,
  • 12:45,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Na jaře příštího roku se v Havířově začne opravovat vlakové nádraží. O rekonstrukci přednádraží se postará město, které na projekt potřebuje více než 120 milionů korun.

Reklama

Prioritou příštího roku pro Havířov, a to bez ohledu na to, jak dopadnou volby, bude rekonstrukce přednádraží. Celá akce za více než sto milionů korun se připravuje už několik let. Nyní se čeká zda město získá dotaci.

“Samotný projekt přednádražního prostoru se pohybuje ve výši 125 milionů korun. Dotace se pohybuje v 90% způsobilých výdajů, takže maximální částka, kterou bychom mohli získat je 100 milionů korun,” řekla vedoucí oddělení strategického rozvoje Eva Havlů.

Město nyní připravuje soutěž na zhotovitele a samotnou stavbu by chtělo zahájit na jaře.

“Stavba bude muset začít přeložkami stávajících inženýrských sítí. Následovat bude výstavba parkovacích stání, dojde k zastřešení autobusových zastávek. Budeme stavět koridor, který bude spojovat autobusové zastávky s výpravní halou,” vysvětlila vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

Práce na přednádraží potrvají až dva roky. V příštím roce začne s opravami své části vlakového nádraží i Správa železniční dopravní cesty.
Zuběnka s.r.o.
Karviná
od 68 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

VIVA Orlová, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu