Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v Havířově mají mobilní služebnu s termokamerou

  • Havířov,

Málo které město se může pochlubit přebudovaným obytným karavanem na mobilní služebnu. Právě takový vůz mají v Havířově. Služebna je vybavena špičkovou technikou, včetně termokamery.

Tohle je nová unikátní mobilní služebna havířovských strážníků. Přebudovat obytný karavan na policejní vůz, byl oříšek. Vedení města mělo velké požadavky.

"Má tam umístěnou velmi výkonnou termokameru s hlavní kamerou. Potom má čtyři kamery kolem obvodu, které hlídají prostor kolem vozu,” řekl zástupce ředitele MP Havířov Libor Morcinek.

"Mobilní služebnu jsme pořídili zejména proto, že se nám osvědčila první mobilní služebna, která v rámci Havířova slouží již deset let. Byli jsme schopni si sáhnout na dotaci z ministerstva vnitra z programu prevence kriminaliti a z programu, který byl určen pro zvládnutí migrační krize,” doplnil primátor města Josef Bělica (ANO).

Mobilní služebna stála zhruba tři miliony tři sta tisíc korun. Z toho 2,5 milionu zaplatilo ministerstvo vnitra.

“Může se tam sejít i vedení obce s policií ČR a dá se ihned rozhodovat,” řekl zástupce odboru prevence kriminality ministerstva vnitra Tomáš Koníček.

Veřejnost služebnu v ulicích uvidí ještě před vánocemi.

“V podstatě se zaučují strážníci, kteří jsou vybráni. Předpokládáme, že už v průběhu prosince vyjedeme. Před svátky dostanou občané Havířova Ježíška,” dodal ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Podobný policejní vůz mají jen v Hradci Králové a ve Zlíně.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail