Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově uspořádala 9. ročník Dne zdraví

  • Havířov,

Lidí s cukrovkou nebo vysokým krevním tlakem stále přibývá. Odhalit včas onemocnění může preventivní vyšetření. Proto havířovská nemocnice uspořádala už 9. ročník Dne zdraví.

Havířované si už zvykli, že si jednou v roce mohou nechat udělat mnoha vyšetření, a to v rámci Dne zdraví. Proto byl i tentokrát o preventivní akci velký zájem.

“Chceme, aby pacienti poznali náš personál. V letošním roce jsme museli z důvodu nedostatku personálu zredukovat počty stánků, ale máme základní stanoviště, která vždy lákala naše pacienty,” řekla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Renata Tydlačková.

Po celou dobu byli návštěvníkům k dispozici i lékaři, kteří s pacienty probírali jejich zdravotní problémy.

“My tady vyšetřujeme moč. Pokud má pacient špatný výsledek, odnášíme vzorek do laboratoře. Poté má pacient konzultaci s lékařem,” vysvětlila sanitářka Zdeňka Vašíčková.

Například na urologii v případě potřeby prováděli i ultrazvukové vyšetření.

“Zatím jsem si nechal změřit cukr, tlak a teď se chci podívat ještě na EKG,” řekl jeden z návštěvníků. 

Na preventivní vyšetření opravdu přišli především lidé v seniorském věku. Civilizační nemoci jako jsou obezita, vysoký krevní tlak, nebo cukrovka postihuje stále více pacientů i v nižším věku. Proto by na preventivní vyšetření měla chodit také mladší generace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy